Predškolci Dječjeg vrtića »Ivančica« posjetili školsku knjižnicu

Autor: Slađana Tekaić, 18. 11. 2016.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, 3. studenoga 2016. g., polaznici predškole Dječjeg vrtića »Ivančica« zajedno s ravnateljicom Silvanom Medač posjetili su knjižnicu OŠ Ivanska.

Po dolasku u knjižnicu dočekala ih je knjižničarka koja im je objasnila što je knjižnica, tko radi u knjižnici te što se sve u knjižnici nalazi. Razgovarali su o knjigama, a djeca su navodila što sve knjige vole, a što ne vole. Saznali su kakvih sve knjiga ima u knjižnici, ali i što se sve u knjižnici može raditi. Tako su zajedno, vođeni ilustracijama, ispričali priču »Tri praščića« i razgovarali o likovima. Nakon priče uslijedila je igra po skupinama. Predškolci su dobili na stol raznovrsne predmete, a njihov je zadatak bio razvrstati ih po bojama. Prepoznali su i imenovali slova, različite oblike, boje i veličine. Naučili su da u knjižnici postoje i pravila ponašanja koja nazivamo bonton. Uspješno su navodili primjere lijepog ponašanja. Za nagradu im je knjižničarka podijelila listiće za bojenje.

Predškolci su se ostali družiti s učenicima razredne nastave koji su ih ugostili na prigodnom programu  koji se održao u holu škole povodom Svjetskog dana štednje.

Izvijestila knjižničarka: Tanja Nađ

« Ožujak 2024 »