Darivamo prijatelje za blagdane

Autor: Tajana Cvitanović, 16. 12. 2016.

Knjižnica OŠ Ivanska u suradnji sa I. OŠ Bjelovar organizirala je obilježavanje omiljenog dječjeg blagdana Svetog Nikole. Kako je najveća vrijednost blagdana druženje, dana 6. prosinca 2016. g. školu Ivanska posjetili su učenici iz Područne škole Tomaš I. OŠ Bjelovar u pratnji učiteljice Lee Dolenčić.

Učenike su srdačno dočekali domaćini i ugostili ih u školskoj knjižnici u kojoj je organizirano druženje uz razne aktivnosti. Toga su dana ove dvije škole darovale jedna drugoj predstavu. Učenici I. OŠ Bjelovar odigrali su lutkarske igrokaze »Božićna bajka« i »Razgovor s pastirima«, dok su domaćini za njih pripremili igrokaz pod nazivom »Sveti Nikola« za koji ih je pripremila knjižničarka Tanja Nađ. Uslijedilo je iznenađenje, a to je bio posjet svetog Nikole kojeg je najavio učenik prigodnom recitacijom pod voditeljstvom vjeroučiteljice Mirjane Ožegović.

Omiljeni svetac obradovao je djecu slatkim darovima koje je osigurala škola domaćin. Ovom međuškolskom suradnjom i ugodnim druženjem učenici su pokazali da su darovi samo mali znaci pažnje, a da istinski vrijede samo ako su darovani od srca.

Izvijestila knjižničarka: Tanja Nađ