Noć knjige

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 5. 5. 2017.

Ovogodišnja »Noć knjige«, pod nazivom »U potrazi za Ankom/Ankom Brazilijankom«, održana je u školskoj knjižnici 24. travnja 2017. g. U programu je sudjelovalo 15 učenika predmetne nastave, a program su osmislile i vodile učiteljica engleskoga jezika Andrea Haman i knjižničarka Tanja Nađ.

Na početku samog događanja sudionici su pogledali sadržajno i kreativno prezentiranu recenziju filma »Anka« u izvedbi učenice 8. razreda Antonije Barbir. Nakon toga učenici Eva Plentaj i Luka Grudenić čitali su recenzije filma na engleskom jeziku. Uslijedila je podjela učenika za rad u skupinama. Dio učenika radio je analizu romana Mate Lovraka »Anka Brazilijanka«, a dio analizu filma ,,Anka'' (koji su prethodno pogledali u kinu). Analiza je započela dramskom igrom u kojoj su učenici zamislili da su figure (likovi) u muzeju.  Svatko od njih izabrao je lik iz romana/filma kojeg želi predstavljati. Posjetiteljima u muzeju predstavili su se navodima iz romana/filma, a oni su pogađali o kome je riječ. Nakon dramske igre, učenici su crtali likove služeći se opisom iz teksta. Usporedili su likove iz romana i likove iz filma. Uslijedilo je određivanje dijelova fabule u romanu/filmu te uočavanje obilježja romana o siročetu. Sljedeći korak bila je radionica izrade dvojezičnog stripa po uzoru na knjigu/film. Za to su poslužili crteži likova koje su učenici prethodno načinili.

Ovogodišnju Noć knjige obilježio je i turnir u dvojezičnoj društvenoj igri »U potrazi za Ankom / Looking for Anka«. Program je završio kvizom znanja u kojemu je pobjednica, učenica Antonia Barbir, nagrađena knjigom Mate Lovraka »Anka Brazilijanka«.

izvijestila knjižničarka: Tanja Tađ