Posjet Američkom veleposlanstvu u Zagrebu

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 24. 5. 2017.

16. svibnja dvadeset osmero učenika od 5. do 8. razreda i učiteljice engleskog jezika Ivana Medved i Andrea Haman posjetili su Američko veleposlanstvo u Zagrebu u sklopu izvanučioničke nastave iz engleskog jezika.

U Veleposlanstvu nas je dočekala Marica Bahlen koja je zadužena za odnose s javnošću. Ona je učenike upoznala sa zadaćama Veleposlanstva te poviješću Američkog veleposlanstva u Hrvatskoj. Učenici su potom imali priliku upoznati Lauru Djuragić (ataše za kulturu), Douga Jonesa (zamjenik veleposlanice),  Srećka Hrvoića (djelatnik održavanja) te narednika marinaca. Učenici su tijekom posjeta imali priliku vježbati engleski jezik postavljajući unaprijed osmišljena pitanja o američkoj povijesti i životu u Americi. Učenici su bili oduševljeni slušanjem izvornih govornika, njihovom ljubaznošću i susretljivošću. Pozitivno ih je iznenadila činjenica da se naši domaćini trude naučiti hrvatski jezik, a riječi koje su učenicima uputili na hrvatskom jeziku zadobile su ogromne ovacije. Ipak, najopušteniji i najzabavniji dio posjeta za učenike je bio susret s narednikom marinaca koji im je pokazao opremu koju kao marinac koristi te im dao priliku da opremu isprobaju.

Posjet je završio kratkim razgledom dijela Veleposlanstva u kojem su smješteni uredi veleposlanice i ostalih diplomata, a sve se to odvijalo „pod budnim okom“ marinaca. Kao znak zahvalnosti na dobivenoj prilici da posjetimo Veleposlanstvo učenici su našim domaćinima uručili prigodne poklone – radove učenika i učitelja naše škole te domaće moslavačke kolače koje su izradile majke naših učenika.

Izvijestila: učiteljica Andrea Haman