Dan kravate

Autor: MATEA KATALENIĆ, 26. 10. 2017.

Učenici 4. razreda obilježili su Dan kravate radionicom u školskoj knjižnici. Radionica je održana 17. listopada u sklopu sata razrednika, a vodile su ju učiteljica Jasminka Došen i knjižničarka Tanja Nađ.

U pripremnoj etapi učenici su istražili načine izrađivanja kravate. Svaki učenik izradio je origami kravatu od kolaž papira.

Tijekom motivacije učenici su podijeljeni u dvije skupine. Prva skupina predstavljala je priču »Šuma Striborova«, a druga priču »Regoč«, djela Ivane Brlić - Mažuranić koja čitaju za lektiru. Svaki učenik dobio je papirić s navodima iz teksta u kojima su opisani likovi iz pojedine priče. Cilj aktivnosti je bio pomoći djeci da dobro razmisle o likovima u svojim pričama i da dizajniraju kravatu s detaljima koji karakteriziraju određeni lik. Tijekom cijelog nastavnog sata učenici su slušali audio priču »Šuma Striborova«.

U završnoj etapi učenici su u skupinama komentirali svoje kravate i objašnjavali značenje simbola kojima su na kravati prikazali zadani lik iz priče.

Druženje smo zabilježili i zajedničkom fotografijom, a u holu škole postavljena je izložba kravata.

Izvijestile: učiteljica Jasminka Došen i knjižničarka Tanja Nađ