Obilježavanje blagdana »Sveti Nikola«

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 13. 12. 2017.

Drugu godinu zaredom OŠ Ivanska i PŠ Tomaš I. OŠ Bjelovar zajedno su obilježile blagdan »Sveti Nikola« u sklopu projekta »Advent u školskoj knjižnici«. Na sam blagdan, 6. prosinca, učenici iz PŠ Tomaš zajedno sa svojom učiteljicom Leom Dolenčić posjetili su učenike OŠ Ivanska. Domaćini su ih s veseljem dočekali i ugostili u školskoj knjižnici u kojoj je organizirano druženje uz prigodne aktivnosti.

Ciljevi ovog eTwinning projekta su: naglasiti važnost čitanja, razvijanje kritičkog stava prema informacijama, kreiranje uradaka inspiriranih pisanjem i čitanjem, razvijati kod učenika kulturu rada i socijalnu solidarnost te razvijati svijest o svojoj ulozi i spoznati važnost osobnog doprinosa u zajednici u kojoj učenik živi.

Jedna od aktivnosti jest zajedničko obilježavanje blagdana i druženje učenika iz dviju škola. U međusobnoj suradnji učenici su zajedno pripremili prigodan program u kojemu su jedni drugima predstavili: igrokaze, lutkarske izvedbe te recitacije. Za program su ih pripremile: učiteljice Lea Dolenčić i Jasminka Došen, vjeroučiteljica Mirjana Ožegović te knjižničarka Tanja Nađ.

Uslijedio je posjet sv. Nikole koji je obradovao djecu i podijelio slatke darove koje je osigurala škola domaćin. Učenici su na ovaj način pokazali kako se slogom i zajedničkim radom sve može ostvariti.

Izvijestila: knjižničarka: Tanja Nađ