Glumac Ivan Ožegović i redatelj Filip Maloča posjetili školu

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 13. 12. 2017.

Kako su za vrijeme adventa organizirana brojna događanja u školskoj knjižnici, jedno od njih obilježio je i posjet poznatog glumca Ivana Ožegovića te redatelja Filipa Maloče.

Prošloga su tjedna glumac i redatelj svojim posjetom obradovali naše učenike. U školskoj su se knjižnici s njima družili te ih animirali kroz razne aktivnosti. Filip Maloča objasnio je što je sve posao redatelja i koliko je zahtjevan. Filmska skupina naše škole u potrazi je za dobrim ljudima pa je ovaj susret vjerno snimala. Kako su se glumac i redatelj rado odazvali na poziv i odvojili svoje dragocjeno vrijeme te nesebično sa svima podijelili svoje znanje i umijeće, učenici su ih proglasili dobrim ljudima. Filmaši su ujedno dobili i korisne savjete redatelja Maloče.

Glumac Ivan Ožegović uveo je učenike u osnove filmskog seta. Kroz aktivnost im je pokazao kako si glumom mogu pomoći u čitanju. Biblijski tekst za interpretacijsko čitanje pripremila je naša vjeroučiteljica Mirjana Ožegović. Nakon čitanja učenici su uz pomoć glumca uprizorili zadani tekst. Glumac je na zanimljiv način pokušao učenicima približiti  i poeziju. Svojim izvedbama zainteresirao je učenike i pokazao im kako da se izraze na drugačiji način.

Lakoća izvođenja, originalnost i pristupačnost glumca oduševile su učenike koji su izrazili želju za ponovnim susretom. Na kraju druženja učenici su postavljali pitanja glumcu i redatelju te se zajedno fotografirali.

Izvijestila: knjižničarka Tanja Nađ