Županijsko natjecanje u pamćenju znamenki broja Pi

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 22. 3. 2018.

Ove godine naša se škola prvi put priključila obilježavanju Dana broja Pi koji se u organizaciji 2. osnovne škole Bjelovar obilježava već treću godinu zaredom.

U svijetu je datum 14.3. poznat kao rođendan Alberta Einsteina, Dan broja Pi, Međunarodni dan rijeka, a nažalost ove godine i kao dan smrti Stephena Howkinga. OŠ Ivansku je predstavljala učenica 5.r Laura Jambrović ( zamjena natjecateljice bila je Antonija Šimunić) i u jakoj konkurenciji osvojila je odlično 4. mjesto. Prošlogodišnja pobjednica Karolina Halabek obranila je naslov i osvojila put u Gardaland za dvije osobe.

Svi natjecatelji su dobili simbolične nagrade sponzora. Domaćini su nas srdačno i lijepo ugostili u prostorijama Kulturnog i multimedijskog centra u Bjelovaru gdje su nas, uz organizatore, pozdravili predstavnici grada i županije te novinari. Ručali smo u prostorijama 2. osnovne škole, a potom pogledali odličan film »Genijalni mladi um«. Naši dojmovi su pozitivni i već planiramo sudjelovati i sljedeće godine.

Izvijestila: nastavnica Ivana Vozdecki