Državna smotra LiDraNo

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 9. 4. 2018.

Na Državnoj smotri literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštava LiDraNo, koja je za učenike osnovnih škola održana u Primoštenu od 19. do 21. ožujka 2018. godine, svojim se literarnim radom „Prepolovljeno srce“ predstavila i naša Vanessa Dečur, učenica 7. a razreda.

Zajedno s 30 pozvanih učenika u kategoriji literarnoga stvaralaštva, Vanessa i njena mentorica učiteljica Katica Šarlija sudjelovale su na okruglom stolu koji je predvodio poznati hrvatski pjesnik Enes Kišević te u literarnoj radionici za učenike pod vodstvom književnika Miroslava Mićanovića. Vanessa je svoje dojmove iznijela i novinarki Hrvatskoga radija  Sandri Maričić, urednici poznate emisije „Stigla je pošta“.

Osim što su sudjelovale u sadržajima vezanim uz literarno stvaralaštvo, Vanessa i učiteljica Katica mogle su čuti najbolje radio-emisije, pogledati izložbu školskih listova te pojedinačne i skupne scenske nastupa, a poseban je doživljaj bio vidjeti završnu priredbu na kojoj su predstavljena najbolja ostvarenja učenika iz svih kategorija.

Prekrasno iskustvo sudjelovanja na Državnom LiDraNu pružilo je svim sudionicima mogućnost razmjene iskustva stvaranja i pisanja, a posebno radost susreta s onima koji stvaralačku riječ njeguju kroz literarni, dramski i novinarski izraz.

Državnu smotra LiDraNo 2018. organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje, a održavala se pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović koja je čestitala svim sudionicima smotre svjesna da je već samo sudjelovanje na smotri u ovako velikoj konkurenciji priznanje njihovu talentu i radu.

Izvijestila: Katica Šarlija