Hol kviz

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 19. 4. 2018.

Tko je napisao prvu hrvatsku gramatiku? Koji je drugi naziv za blagdan Sveta tri kralja? U kojem gradu se nalazi Eufrazijeva bazilika? Koji organ izlučuje žuć?

S ovim pitanjima mogli bi biti suočeni i natjecatelji kviza Potjera no ona su postavljena našim učenicima na prvom, a čini se ne i zadnjem, Hol kvizu održanome 19.ožujka. Iako je bilo zamišljeno da se održi u holu škole, zbog jednostavnosti ipak se održao u učionici tehničke kulture, ali naziv je ostao. Natjecalo se 10 timova, a svaki tim morao je imati četiri člana, po jednog učenika petog, šestog, sedmog i osmog razreda.

Pitanja su obuhvaćala školsko gradivo, ali i zagonetke, slikovne, matematičke i logičke zadatke te opću kulturu, a sastavili su ih učiteljice i učitelji (Mirjana, Josipa, Martina M. i moja malenkost). Iako biste očekivali da osmaši najviše znaju, nerijetko su upravo petaši spašavali ekipe točnim odgovorima.

Najuspješniji timovi bili su Minioni (Marko Capan, Sara Cindrić, Petar Cindrić i Antonija Šimunić) i Međedi (Domagoj Franjević, Žan Grgić, Ivan Loborec i Tomislav Pauković) pa su i zaslužili čokolade koje su, ipak, podijelili s ostalim sudionicima. Nakon pozitivnih reakcija učenika planiramo novi kviz, novu priliku za mućnuti glavom, utvrditi staro i naučiti nešto novo.

Izvijestio: Dubravko Cajner

« Ožujak 2024 »