Dan darovitih

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 26. 4. 2018.

U utorak 17. travnja 2018. godine obilježili smo »Dan darovitih« koji se službeno obilježava svake godine 21. ožujka.  Ravnateljica je predstavila učenike koji su se istaknuli znanjem i sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima iz pojedinih predmeta te na sportskim natjecanjima iz rukometa i nogometa.

Nakon toga su svoje uratke predstavili učenici koji su sudjelovali na natjecanjima i smotrama vezanima uz čitalačke sklonosti te literarno - dramske sposobnosti. Učenica 6.b razreda Antonija Šimunić je sudjelovala na »Natjecanju u čitanju naglas«, »Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja«, »Čitanjem do zvijezda« i postigla odlične rezultate. S dva novinarska rada sudjelovala je na županijskoj smotri »LiDraNo«, a jedan novinarski rad predložen je za državnu smotru. Vanessa Dečur, učenica 7.a razreda, sa svojim literarnim radom »Prepolovljeno srce« sudjelovala je na Državnoj smotri »LiDraNo«. Na županijskoj smotri »LiDraNo« nastupali su učenici sedmog razreda sa scenskom igrom »Blok sat iz kiše«.

Učenici 7.b razreda Lovro Palošika i Florijan Pavlović predstavili su film »Cvijeće je crveno« na državnoj Smotri hrvatskog školskog filma u Sinju.

Inspiraciju za svoje stvaralaštvo u knjigama pronašli su i brojni drugi učenici među kojima se ističu: Lorena Jambrušić (7.b), Melina Rudelić  (6.a) te  Lucia Žalac (3. razred). Učenica Lorena Jambrušić nagrađena je na Alfabookmarker natječaju, a u svibnju ide na državno natjecanje »Čitanjem do zvijezda« na kojem će predstaviti svoj plakat. Laura Jambrović, učenica 5.a razreda, sudjelovala je na Natjecanju iz poznavanja broja PI i postigla četvrto mjesto. E-twinner, školska izvannastavna sekcija,  snimila je film u kojem su predstavili školu na engleskom jeziku.

Svima učenicima čestitamo na postignutim rezultatima i želimo puno uspjeha u daljnjem stvaralaštvu i zalaganju u radu!

Izvijestila: Dijana Krajcar - Magdić

« Ožujak 2024 »