Noć knjige 2018.

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 26. 4. 2018.

Manifestacija koja popularizira knjigu i čitanje ove je godine održana 23. travnja. Ovogodišnju »Noć knjige« posvetili smo zavičajnom piscu, stoga program nosi naziv »Đuro Sudeta u svijetu medija i mašte«. Program su obilježile radionice, a na njima je prisustvovalo 30-ak učenika predmetne nastave.

Na početku samog događanja učenici su pogledali dramsko-scensku igru »Razgovor sa sjenom« prilikom koje su upoznali život i djelo zavičajnog pisca. Učenike je za uvodni dio programa pripremila nastavnica Goranka Križan.

Nakon toga učenici su pristupili radu na radionicama. Likovnu radionicu vodio je nastavnik Mirko Lekić. Zadatak učenika je bio plošnim rasterima prikazati dio teksta iz Sudetinih pisama. Uslijedila je novinarska radionica koju je vodila knjižničarka Tanja Nađ, a na njoj su učenici izradili šaljivi list o Đuri Sudeti. Na novinarsku radionicu nadovezala se i glazbena radionica koju je vodila nastavnica Josipa Lučki Popović. Na njoj su učenici osmislili glazbeni dio za šaljivi list »Čuča«,  služeći se informacijama koje su dotad prikupili, te govorenu najavnicu za Sudetinu fantastičnu pripovijest »Mor«. Na posljednjoj radionici učenici su zajedno s knjižničarkom dramatizirali Sudetinu pripovijest »Vuci«.

Program je završio kvizom znanja na kojemu je pobijedio učenik sedmog razreda Lovro Palošika. Nagrađen je vrijednim izdanjem koje nam je donirala Izdavačka kuća »Školska knjiga«. Na samom kraju događanja uručili smo nagrade pobjednicima nagradnog natječaja »Đuro Sudeta u svijetu medija i mašte«, a oni su učenici: Nera Dolenac, Marta Gazica, Luka Grudenić, Antonija Kolar, Mateo Mančić, Josip Novak, Melina Rudelić i Adrijana Tabaček. Nagrade za učenike osigurala je također Izdavačka kuća »Školska knjiga« i mi se ovom prilikom zahvaljujemo.

Izvijestila: knjižničarka Tanja Nađ

« Ožujak 2024 »