Danas mali, sutra veliki majstor

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 10. 5. 2018.

Bilo nam je iznimno zadovoljstvo, premda i velika obveza, organizirati 7. po redu manifestaciju tehničkog stvaralaštva  »Danas mali, sutra veliki majstor«, Modelarska liga BBŽ-e.

Manifestacija je imala promidžbeni karakter, kroz izložbu tehničkog stvaralaštva učenika, i natjecateljski, kroz timsku izradu projektnog zadatka. Natjecanje se provodilo u tri različite kategorije. Prva kategorija bila je »Modelarska liga« timova s područja BBŽ-e. U 2. kategoriji sudjelovali su timovi škola iz drugih županija i država, a 3. kategoriju činili su timovi čiji su članovi učenici s posebnim potrebama.

Prema odluci državne prosudbene komisije najbolje ekipe s područja BBŽ-e u 1. i 3. kategoriji  te njihovi mentori bit će pozvani na završnicu Modelarske lige koja će se održati 25. – 27. svibnja u NCTK Kraljevica – na državno natjecanje.

Više o Modelarskoj ligi možete pogledati na web stranicama HZTK http://www.hztk.hr/modelarska-liga/.

Na županijskom natjecanju u Ivanskoj nastupilo je ukupno 25 timova, a tri su tima iz naše škole: Dora Poznovija i Nikolina Zjačić, Marko Šikljan i Mislav Albert te u kategoriji učenika s teškoćama Sara Gubić i Boris Zubojević.

Odlazak na državno natjecanje izborila je ekipa iz OŠ Veliko Trojstvo (Michel Konjušić i Dejan Tomić) i tim naše škole (Sara Gubić i Boris Zubojević). Uz to prvoplasirani timovi su osvojili vrijedne nagrade za svoje škole.

Tjedan kasnije naši timovi su sudjelovali kao gosti na Modelarskoj ligi Koprivničko-križevačke županije održanoj u Križevcima. Uz već pobrojane timove u Križevce smo otišli pojačani s timom Petar Cindrić i Žan Grgić. Iz Križevaca smo se vratili punim kombijem nagrada i prepuni novih iskustava i saznanja.

Izvijestio: učitelj tehničke kulture Damir Dončević