Čitanje je zakon!

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 26. 10. 2018.

Školska razina Natjecanja u čitanju naglas održana je 22. listopada 2018. g. u školskoj knjižnici. Natjecanje je namijenjeno učenicima od 3. do 8. razreda i sastoji se od mlađe i starije kategorije. Ciljevi natjecanja su: poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi, naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja i unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika.

Ove se školske godine na Natjecanje prijavilo trinaest učenika koji su, svatko na svoj način, predstavljali svoje omiljene knjige. Članovi Povjerenstva bile su nastavnice. Goranka Križan, Marina Petrić i Ivana Plečić. Pri nastupu učenika ocjenjivale su: kreativnost uvodnog dijela, jasnoću i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu te sveukupni dojam.

Učenici su mogli prikupiti najviše 90 bodova. Najveći broj bodova u mlađoj kategoriji prikupila je učenica četvrtog razreda Lucia Žalac i ona će našu školu predstavljati na gradskoj razini Natjecanja. U starijoj kategoriji na gradskoj razini predstavljat će nas učenica sedmog razreda Antonija Šimunić. One će u pratnji svojih mentorica Sunčice Đuričić – Kocijan i Tanje Nađ posjetiti Gradsku knjižnicu Slavka Kolara u Čazmi te predstaviti knjige: »Ideš mi na živce« spisateljice Sanje Pilić i »Sva radosna mjesta« spisateljice Jennifer Niven.

Pohvaljujemo učenice 3. razreda iz PŠ Narta Olju Rajčević i Eriku Kiđemet koje su nagrađene priznanjem za osvojeno 2. i 3. mjesto u mlađoj kategoriji. Svi sudionici Natjecanja dobili su zahvalnice za sudjelovanje.

Izvijestila: knjižničarka Tanja Nađ