Autor: Slađana Tekaić, 24. 3. 2019.

Dan ružičastih majica obilježen je u OŠ Ivanska 27. 2. 2019. prezentacijom radionica pedagoginje provedenih u svim razrednim odjelima 5. - 8. razreda u proteklom tjednu putem plakata  i dramskim prikazom učenika koji su sudjelovali na Županijskoj smotri LiDraNo  ulomkom „Iz velegradskog podzemlja“.

Učenici petih razreda su na satu razrednika kroz igru memori naučili pravila ponašanja na internetu, kako „Sigurno surfati“ i koje opasnosti prijete od strane vršnjaka i odraslih osoba.

Učenici šestih razreda su na satu razrednika kroz radionicu prepoznavali osjećaje i situacije u kojima su osjećaji nastali te pokazivali empatiju (suosjećanje) u sličnim situacijama.

Učenici sedmih razreda su na satu razrednika kroz radionicu  naučili što je asertivnost i uvježbavali kako se zauzeti za sebe, svoje potrebe, uvjerenja i stavove, a da pri tome ne povrijede ili ne omalovažavaju druge.  Kako koristeći „Ja poruke“ doći što bliže ostvarenju vlastitih ciljeva te kako se oduprijeti pritisku vršnjaka.

Učenici osmih razreda su na satu razrednika kroz radionicu upoznali oblike rodno uvjetovanog nasilja te kako se zauzeti za sebe, kako spriječiti i kome prijaviti nasilje ili uznemiravanje te kako se oduprijeti pritisku vršnjaka.

Dan ružičastih majica obilježen je i na satovima engleskog jezika i informatičkoj radionici.

Izvijestila: pedagogica Željka Modrić