Svjetski dan vode

Autor: Maja Grgić, 25. 3. 2021.

Učenici 5.a razreda obilježili su Svjetski dan voda timskim radom , organiziranošću i međusobnom suradnjom koji su im bili potrebni za izradu prigodnih plakata. Učenici su uoči svojeg timskog rada na Satu razrednika dobili zadatak istražiti kada se Svjetski dan voda obilježava, zašto se obilježava, kada se je počeo obilježavati i koja je tema ovogodišnjeg Svjetskog dana voda. Pri pripremi plakata učenici su također koristili svoja prethodno stečena znanja na satovima Prirode. Radom na zadatku učenici su osvijestili činjenicu da je vrijednost vode puno veća od njezine cijene , da voda ima ogromnu i složenu vrijednost za naša kućanstva, hranu, kulturu, zdravstvo, obrazovanje, ekonomiju i integritet prirodnog okoliša te da ako zaboravimo na bilo koju od ovih vrijednosti vode riskiramo da će se njome loše upravljati što može uzrokovati dalekosežne posljedice za sav život na planeti Zemlji.

Izvijestila: Andrea Haman, razrednica 5. a