GODIŠNJICA MATURE

Autor: Sunčica Đuričić-Kocijan, 22. 10. 2021.

Prije samog početka nove školske godine naša škola ugostila je “ zlatnu generaciju“ maturanata.

1969./70. razred je brojio 48 učenika, što je u današnje vrijeme nezamislivo.  U Spomenici škole iz te godine navodi se da je nastavna situacija ista kao i prošle šk. god.:  preopterećenost razreda i nepodijeljena nastavna struktura.

Razrednica 5.-8. razreda je bila Mirjana Vojković, a direktor škole Zdenko  Vojković.

U kratkom obilasku obnovljene škole, u pratnji ravnateljice,  prisjetili su se svojih učeničkih dana i dogodovština iz školskih klupa. U to vrijeme nastava se odvijala u starom dijelu školske zgrade. Novi dio školske zgrade bio je u izgradnji. S obzirom da je stari dio zgrade prošle školske godine obnovljen i prenamijenjen u učionice, imali su mogućnost sjesti u školske klupe u svojoj bivšoj učionici.  Prije 50 godina, kako kažu, nisu mogli ni sanjati da će danas sjediti u svojoj učionici za računalima.

Prvi red  (s lijeva na desno) - Jambrušić- Danica Novak, Marija Jelušić- Brajdić, Josip Valentić, Ružica Jergović- Dražina,  Dubravka Rupa- Dolački,  Nada Forijan- Birt, Sunčica Đuričić- Kocijan  (aktualna ravnateljica škole)

Drugi red - Antun Crlenjak,  Nikola Huzjak,  Dubravka Herceg- Grdinić , Nada Jambrušić- Erdec,  Ankica Đurđan- Adamović

Treći red  - Vlado Dečur, Ivo Haman,  Darko Bartolčić

Iz Spomenice škole šk. god. 1969./70.

Prema zapisu iz Spomenice možemo saznati da su se odvijali radovi na novoj školskoj zgradi i da je došlo do izgradnje I. kata nove školske zgrade. Pokrenuta je akcija s tadašnjim  nadzornim organima i upravom škole da se dogradi i II. kat kako bi nova zgrada služila isključivo za nastavu , a stara zgrada polako se pretvorila u stanove za prosvjetne radnike. Tijekom godine postojala je ideja da se pored škole izgradi sportska dvorana. Predsjednik općine sklopio je ugovor za krovnu konstrukciju sportske dvorane 50x25m. Te godine škola je s roditeljima preuzela iskop i betoniranje temelja. Na igralištu su se tijekom godine vršili zemljani radovi na izgradnji tribina i gledališta, a ujedno su počeli i radovi na betoniranju.

Školska zadruga je oformila školski voćnjak. Kupljene su i zasađene sadnice višanja, krušaka i jabuka. Školska zadruga se razvija i kompletira svoj vozni park i pored svojih djelatnosti vršila uslužne djelatnosti individualnim poljoprivrednicima.

Počeli su radovi na uređenju okoliša, naročito površina ispred škole gdje su zasađene ruže.

U zapisu također stoji da je velika pažnja posvećena doškolovavanju prosvjetnih radnika.

« Ožujak 2024 »