Natječaj „Najmlađi za vode Hrvatske“

Autor: Slađana Tekaić, 25. 4. 2013.

Povodom 2013. Međunarodne godine suradnje na području voda, Hrvatske vode pozivaju škole na natječaj pod nazivom „Najmlađi za vode Hrvatske“, s rokom dostave provedenog školskog projekta do 5. lipnja 2013. g.

Osnovna škola Ivanska sudjeluje u ovom projektu pod vodstvom učiteljice prirode i biologije M. Matoničkin, s ciljem edukacije učenika i jačanja svijesti o potrebi očuvanja vodnog resursa, kroz provedene teme i aktivnosti:

• integrirani nastavni dan Voda održan u 5. razredima 20. ožujka kroz edukativne radionice
  • izrada edukativnih materijala
    • plakat povodom Dana planeta Zemlje s temom 2013. Međunarodna godina voda (izradila grupa Ekolozi s učiteljicom M. Matoničkin);
    • brošura o vodi sa sloganom škole „Pitkih voda na Zemlji je malo, nama je do njih stalo“ (izradili učenici 6. razreda s učiteljicom informatike S. Tekaić);
    • mentalna mapa s temom voda (izradili učenici na dodatnoj nastavi kemije s učitlejicom T. Novaković)
  • izrada likovnih radova s temom voda na satovima likovne kulture s učiteljem M. Lekićem
  • izrada slogana s porukom o korištenju i očuvanju voda - „Pitkih voda na Zemlji je malo, nama je do njih stalo“.

Prijave i radove ocjenit će povjerenstvo Hrvatskih voda, a najbolje projekte i nagraditi nagradama, edukativnim kompletima i prikazati ih na izložbi u zgradi H. voda u Zagrebu.

Ovdje možete preuzeti naš plakat i brošuru o vodi, a u fotogaleriji pogledajte fotografije koje će vam dočarati djelić atmosfere prilikom rada na projektu.

plakat.gif (1.09 MB)
brosura_o_vodi.pdf (191.31 KB)