OBRAZAC ISPRIČNICE

Poštovani roditelji,

ovdje se nalazi model ispričnice koju upotrebljavate kada samostalno opravdavate izostanak učenika s nastave.

Prema Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera članak 4., stavka 4., tijekom školske godine roditelj može osobno ili pisanim putem opravdati izostanak svog djeteta, za koji nije dostavljena liječnička  ispričnica ili ispričnica nadležne institucije, u trajanju od najviše tri dana, koji  ne mogu biti uzastopni. Svaku ispričnicu roditelj je dužan potpisati.

Stručna služba škole

Obrazac ispricnice.docx

MOJE DIJETE I JA U PRVOM RAZREDU

IĆI U ŠKOLU ZA DJECU ZNAČI OSJETITI RADOST OTKRIVANJA, UČITI, BITI VELIK I VAŽAN...

ISTOVREMENO ZA RODITELJE, POLAZAK DJETETA U ŠKOLU MOŽE BITI IZVOR ODREĐENIH BRIGA.

KAKO ŠTO USPJEŠNIJE PREVLADATI NAPORE I PRIVIKAVANJE NA ŠKOLU?

BUĐENJE djeteta približno u isto vrijeme stvara naviku da se dijete budi i samo.

JUTARNJE AKTIVNOSTI
Naviknite dijete da se samo odijeva, umiva i stekne ostale higijenske navike. Ako još nešto nije savladalo, pomognite mu, pri tom budite strpljivi i nježni.

DORUČAK I OBROK PRIJE NASTAVE
Važno je da dijete redovito jede kako bi moglo savladati napore koji se stavljaju pred njega.

ODLAZAK U ŠKOLU
Otpratite dijete u školu, barem prve dane. Važno je u školu krenuti na vrijeme kako se dijete ne bi bojalo da će zakasniti.

DOLAZAK IZ ŠKOLE
Ako možete, dočekajte dijete ispred škole. Poljubite ga i pitajte kako je bilo u školi. Dijete mora znati da su njegove obaveze i škola i vama važne. Posvetite mu dovoljno vremena nakon povratka iz škole. Razgovarajte s djetetom, poigrajte se s njime. Nakon što se odmorilo, možete krenuti u izradu domaće zadaće.

UČENJE I IZRADA DOMAĆIH ZADAĆA
Zajedno s prvašićem pogledajte što se sve mora napraviti. Pomognite mu da pravilno raporedi vrijeme. Osigurajte mu stalno mjesto za rad. Pomoć pri izradi zadaće ne znači uraditi je umjesto njega. Dovoljno je pratiti radi li dijete, je li uredno, zainteresirano  za rad, koliko dugo radi bez prekida i kakav mu je položaj tijela pri radu. Ukoliko dijete nešto pogriješi, ne bi trebalo vikati i gubiti strpljenje. Trebalo bi ga mirno pitati je li zadovoljan učinjenim i može li bolje. Time pomažete djetetu da se osjeti važnije i sigurnije. Cijela faza učenja i izrade domaćih zadaća ne bi trebala trajati predugo jer to vodi djetetovoj i vašoj iscrpljenosti.

ODLAZAK NA SPAVANJE
Najkasnije do 21 sat kako bi vaš prvašić prikupio snage za novi dan.

VAŽNO:
1. Provodite što više vremena s djetetom, ono vas treba!
2. Ne razgovarajte s djetetom samo o školi.
3. Zanimajte se za sve čime se dijete bavi.
4. Ne budite prestrogi s djetetom, ono tek uči!
5. Dijete nije u stanju ispuniti nerealna očekivanja, to bi moglo stvoriti otpor prema školi.
6. Radujte se s djetetom svakom njegovom uspjehu i pomažite mu u rješavanju problema.

Ukoliko vam bude potreban savjet ili pomoć, dođite, zajednički ćemo lakše pronaći rješenje!

BUDITE NAM SURADNICI U ODGOJNO-OBRAZOVNOM PROCESU!
Hvala!

Učitelji i stručna služba OŠ Ivanska