Valentinovo u našoj školi

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 14. 3. 2017.

Ove smo školske godine Valentinovo obilježili kroz razne aktivnosti. U školskoj je knjižnici u razdoblju od 10. do 17. veljače 2017. g. postavljena izložba spomenara pod nazivom „U srce sam te zaključao/zaključala”. Prikupili smo petnaestak spomenara, a najstariji potječe iz 1956. godine.

Održane su radionice izrade spomenara. Učenici su kroz prezentaciju naučili što je to spomenar, u koju svrhu se piše, koje su tehnike ukrašavanja, koje teme prevladavaju u pjesmama i koje su likovne teme zastupljene. Pročitali su poznate stihove iz spomenara te ih razvrstavali prema temama o kojima govore. Naučili su ponešto o prijateljstvu i ljubavi, karakteristikama dječaka i djevojčica te čuli i korisne savjete koje su obično učitelji pisali svojim učenicima. Zaključili su da iz spomenara možemo saznati i kako djeluje određena dječja grupa. Razredne spomenare koje su učenici načinili uvezali smo i poklonili razrednicima.

Učenici su također pisali sastavke na zadane ljubavne teme, a najuspješnije smo i nagradili. Provedena je i aktivnost „Ljubavna pošta” u kojoj su učenici tijekom mjeseca pisali pisma svojim simpatijama i bacali u ljubavni sandučić. Dan uoči Valentinova pisma su razvrstana po razredima, a na samo Valentinovo ljubavni su ih poštari podijelili. Poštari su raznosili poštu na neobičan način. Njihove poštarske torbe zamijenili su baloni. Da bi došli do pisama, u svakome razredu poštari su tražili kandidata koji će  probušiti balon bez ikakvih pomagala. Bilo je tu prave muke, ali i smijeha jer su ideje za bušenje balona bile razne. Za učenike razredne nastave organizirana je tombola prilikom koje je svaki učenik dobio mali znak pažnje.

U predvorju škole postavljena je izložba likovnih uradaka, rukotvorina te kolača za koje se prikupljao dobrovoljan prilog.

Izvijestila knjižničarka: Tanja Nađ