> Nastava  > Udžbenici
PRIBOR I MATERIJAL ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./24. KOJI NABAVLJAJU RODITELJI

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJAL ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./24.

Drugi obrazovni materijal za školsku godinu 2023./2024., (radne bilježnice, zbirke, listići) sukladno Odluci o sufinanciranju nabave obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2023./2024.,  financirat će Općina Ivanska, a nabavu, narudžbu i raspodjelu učenicima provoditi Osnovna škola Ivanska. Druge obrazovne materijale učenici će prvog nastavnog dana preuzeti u školi. U privitku možete pogledati popis drugog obrazovnog materijala po razredima.

UDŽBENICI ZA ŠKOLSKU GODINU 2023./24.

Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/18.,85/22.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezene i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnog proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala  Nabavu udžbenika provodi škola, a učenici će ih preuzeti prvog nastavnog dana.  U privitku možete pogledati popis odobrenih udžbenika po razredima.

Popis ostalog materijala i pribora kojeg nabavljaju roditelji

U prilogu možete preuzeti popis ostalog materijala i pribora potrebnog po razrednim odjelima u školskoj godini 2022./2023. kojeg nabavljaju roditelji.

UDŽBENICI ZA ŠKOLSKU GODINU 2022./23.

Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/18.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezene i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnog proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala  Nabavu udžbenika provodi škola, a učenici će ih preuzeti prvog nastavnog dana.  U privitku možete pogledati popis odobrenih udžbenika po razredima.

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJALI ZA ŠKOLSKU GODINU 2022./23.

Drugi obrazovni materijal za školsku godinu 2022./2023., (radne bilježnice, zbirke, listići) sukladno Odluci o sufinanciranju nabave obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2022./2023., koju je donijela Općina Ivanska, financirat će Općina Ivanska, a nabavu, narudžbu i raspodjelu učenicima provoditi Osnovna škola Ivanska. Druge obrazovne materijale učenici će prvog nastavnog dana preuzeti u školi. U privitku možete pogledati popis drugog obrazovnog materijala po razredima.

UDŽBENICI ZA ŠKOLSKU GODINU 2021./2022.

Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/18.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezene i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurna su u Državnome propračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnog proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnog proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.). Udžbenici će učenike dočekati u školskim klupama. U privitku možete pogledati popis odobrenih udžbenika po razredima.

DRUGI OBRAZOVNI MATERIJAL ZA ŠKOLSKU GODINU 2021.-2022.

Drugi obrazovni materijal za školsku godinu 2021./2022., (radne bilježnice, zbirke, listići) sukladno Odluci o sufinanciranju nabave obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2021./2022., koju je donijela Općina Ivanska, financirat će Općina Ivanska, a nabavu, narudžbu i raspodjelu udžbenika učenicima provoditi Osnovna škola Ivanska. Drugi obrazovni materijali će učenike dočekati u školskim klupama. U privitku možete pogledati popis drugog obrazovnog materijala po razredima.

UDŽBENICI

Zakonom o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine 116./2018.) propisano je što je udžbenik, u kakvom obliku može biti i što mora sadržavati. Istim Zakonom uređeno je da se sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovne škole osiguravaju u državnom proračunu, tj. besplatni su za roditelje učenika.

Napomena: Izabrane udžbenike za 1.-8. razred roditelji će uz potpis, preuzeti u školi  prvog nastavnog dana tj. 07.09.2020.god.

Popis udžbenika za školsku godinu 2020./2021. po razredima možete preuzeti ovdje:

POPIS DRUGOG OBRAZOVNOG MATERIJALA ZA ŠKOLSKU GODINU 2020./2021.

Drugim obrazovnim materijalnom smatraju se: radni bilježnice, zbirke zadataka, geografski i povijesni atlasi, likovna mapa, didaktičke kutije i drugi radni materijal za provođenje vježbi i praktičnog rada, multimedijska pomagala i sredstva informacijske tehnologije, te drugi unificirani materijali za vrednovanje učeničkih postignuća.

Po prijedlogu učitelja razredne nastave i predmetnih učitelja o planiranom korištenju u nastavi komercijalnih drugih obrazovnih materijala tijekom šk. god. 2020./2021. OBJAVLJUJEMO POPIS  DRUGOG OBRAZOVNOG MATERIJALA PO RAZREDIMA, s napomenom da druge obrazovne materijale, uz suglasnost, nabavljaju i plaćaju roditelji/skrbnici osobno.