Međuopćinski susret LiDraNo 2018.

Autor: NIKOLINA ZJAČIĆ, 2. 2. 2018.

Međuopćinski susret dramskog, literarnog i novinarskog stvaralaštva održao se u Domu kulture u Ivanskoj 24. siječnja 2018. g.

U pojedinačnim scenskim nastupima, dramsko - scenskim igrama, literarnim i novinarskim radovima natjecali su se učenici iz OŠ Čazma, OŠ Štefanje i OŠ Ivanska. U kazivanju poezije predstavili su se učenici naše škole: Vanessa Dečur (7.r.), Lovro Palošika (7.r.) i Antonija Šimunić (6.r.). Za nastup su ih pripremile nastavnica Katica Šarlija i knjižničarka Tanja Nađ. Učenici sedmoga razreda pod voditeljstvom nastavnice Katice Šarlija odigrali su dramsko – scensku igru pod nazivom »Blok sat iz kiše«. U kategoriji literarnog izraza natjecale su se učenice naše škole: Vanessa Dečur (7.r.), Melina Rudelić (6.r.) i Dea Stevanović (6.r.). Njihove su mentorice: nastavnica Goranka Križan, knjižničarka Tanja Nađ i nastavnica Katica Šarlija. Učenica 6. razreda Antonija Šimunić predstavila se novinarskim radovima i to osvrtom na književno djela »Greška u našim zvijezdama« te intervjuom s književnicom Melitom Rundek pod nazivom »Život je jedna neiscrpna inspiracija«.

Članovi ovogodišnjeg prosudbenog Povjerenstva bili su: gđa Silvana Medač iz Dječjeg vrtića »Ivančica«, gđica Katarina Lukec iz Centra za kulturu Čazma i glumac Ivan Ožegović. Za županijsku razinu predložili su: monolog »Lažeš Melita« učenice Tanje Gusić (4.r.) iz OŠ Čazma, dramsko – scensku igru »Blok sat iz kiše« učenika OŠ Ivanska, sastavak »Priča jedne školske torbe« učenice Maje Martinjak (5.r.) iz OŠ Štefanje, sastavak »Prepolovljeno srce« učenice Vanesse Dečur (7.r.) iz OŠ Ivanska te oba novinarska rada učenice Antonije Šimunić (6.r.) iz OŠ Ivanska.

Izvijestila: Matea Katalenić, 7. razred