Međunarodni dan pismenosti

Autor: Tanja Nađ, 14. 9. 2021.

Međunarodni dan pismenosti UNESCO-ova je inicijativa kojom se želi podsjetiti na status pismenosti i obrazovanja odraslih.

Ove godine odlučili smo se odazvati pozivu Ministarstva kulture i medija RH i širiti poruku Čitajmo da ne ostanemo bez riječi s ciljem stvaranja ozračja u kojem cijela Hrvatska čita sa zadovoljstvom i razumijevanjem.

Godinu čitanja, koja je proglašena u okvirima realizacije Akcijskog plana Nacionalne strategije za poticanje čitanja, popratili smo još jednom aktivnošću.

Školska knjižničarka ove je godine pokrenula izvannastavnu skupinu Mala škola novinarstva.  Na radnom sastanku, koji je održan prvi tjedan, usvojen je prijedlog o zajedničkom poticanju učenika na vrijednost i važnost čitanja u svakodnevnom životu.

Kako bi pomogle svojim vršnjacima u izboru naslova za čitanje, učenice petog razreda Jelena Kolar i Nevena Zjačić pokrenule su čitateljski blog pod nazivom #knjigoljupci.

O čemu se radi provjerite na navedenoj poveznici.

Jelena Kolar i Nevena Zjačić, 5. razred