Ivana Brlić-Mažuranić u bibliobusu

Autor: Tanja Nađ, 26. 10. 2021.

Danas je našu školu, povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u bibliobusu, posjetila jedna od triju hrvatskih profesionalnih pripovjedačica bajki, Sabina Sabljak Gvozdić. Predstavila ju je naša učenica četvrtoga razreda Maja Šalamunec.

Jednom davno, poznatu bajkopričalicu životni je put odveo na radionicu pripovijedanja bajki u rodnom Ogulinu. Ovo čarobno krško područje rodno je mjesto i naše najpoznatije spisateljice bajki, Ivane Brlić-Mažuranić. U sklopu održane radionice, Sabina Sabljak Gvozdić ispričala je svoju prvu bajku. Od tada ih pripovijeda. Čak je i svoj život pretočila u jednu.

U svaku bajku Ivane Brlić-Mažuranić pripovjedačica ulazi kao u kuću, a katkad posipa i malo vilinskog praha. Danas smo zajedno s njom zakoračili u čarobnu Šumu Striborovu.

Zahvaljujemo bibliobusnoj službi Narodne knjižnice Petra Preradovića u Bjelovaru i profesionalnoj pripovjedačici što su u naše mjesto doveli hrvatskog Andersena,  Ivanu Brlić-Mažuranić.

Knjižničarka: Tanja Nađ

« Svibanj 2024 »