Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje

Autor: Tanja Nađ, 27. 11. 2021.

U petak 12. studenoga 2021. za učenike 8. razreda održana je online radionica Podcast kao medij – nova platforma za oglašavanje.

Knjižničarka Tanja Nađ na Satu razrednika održala je kratko predavanje o podcastu kao obliku digitalne datoteke te radioničkim oblikom rada učenike uključila u svijet podcasta.

Cilj radionice bio je obilježiti Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje uz mogućnost stjecanja novih znanja i vještina, ostvarivanja novog načina komuniciranja s publikom te ostvarivanja novog načina promidžbe školske djelatnosti.

Zadatak svakog učenika bio je pronaći zadane priče o Vukovaru Siniše Glavaševića u lektirnom zadatku koji im je postavila nastavnica Goranka Križan. Potom su trebali snimiti audiozapis čitanja priča. Na ponuđenoj mrežnoj stranici morali su pronaći siluete prema motivima iz zadanih priča i preuzeti ih na svoj pametni uređaj.

Prema videouputama koje je napravila knjižničarka na kraju su snimili podcaste i učinili ih dostupnima na platformi SoundCloud. Poslušajte podcaste: Priča o dobru i zlu, Prepričana priča, Priča o životu, Priča o zagrljaju, Priča o djetinjstvu i Priča o neprijateljima. Autorice podcasta su Iva Markovinović, Tina Špoljarić i Natalija Zjačić.

Učenici 3. razreda Lara Blažeković, Jakov Capan, Filip Crlenjak, Lea Furmek, Mia Medved i Stela Šporčić na Maloj školi novinarstva pisali su poruke gradu Vukovaru i zahvale za mir.

Snimili su audiozapise svojih poruka, pridružili im fotografije i uz pomoć knjižničarke načinili videouradak. Pogledajte i poslušajte što vam poručuju!

Video posvećen sjećanju na vukovarsku žrtvu snimili su učenici video-skupine pod vodstvom učiteljice Katice Šarlija.

Svi razredi zajedno s razrednicima paljenjem svijeća sudjelovali su u spomen-činu I u mom gradu Vukovar svijetli!

Knjižničarka: Tanja Nađ